Karkonosze to zdecydowanie najlepsze miejsce na białe szaleństwo! Wokół Szklarskiej Poręby są trasy dla nart biegowych oraz liczne stoki narciarskie, które cieszą się ogromną popularnością. Nic więc dziwnego, że co roku odwiedza nas mnóstwo turystów, ponieważ atrakcji w zimowym sezonie nie brakuje.

Wyciągi Ski Arena Szrenica

Ski Arena Szrenica to aż 12 kilometrów tras z systemem naśnieżania, pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Zróżnicowany stopień trudności pozwala na dobrą zabawę nie tylko doświadczonym narciarzom, ale także i tym początkującym.

Jeśli chodzi o wyciągi, mamy ich pod dostatkiem! A wśród nich:

  • Kolej krzesełkowa na Szrenicę (dwa odcinki)
  • Kolej krzesełkowa „Karkonosz Express”
  • Wyciąg narciarski „Baby Lift”
  • Wyciąg narciarski „Ściana”
  • Wyciąg narciarski „Hala Szrenicka”
  • Wyciąg narciarski „Świąteczny Kamień”

Trasy zjazdowe

Jedną z najbardziej widowiskowych oraz bardzo trudnych tras jest FIS. Oznaczona kolorem czarnym posiada słynną, pochyłą ścianę, która jest najbardziej stromym fragmentem trasy narciarskiej w Polsce.
Oczywiście nie zabraknie tutaj także tras łagodniejszych. Do wyboru nadal pozostaje „Puchatek” – najczęściej wybierana przez początkujących i dzieci oraz „Hala Szrenicka”. Dla pragnących nieco mocniejszych wrażeń, polecamy „Lolobrygidę” oraz „Śnieżynkę”.

Trasy biegowe – najlepsze w Polsce

Nie zabraknie także atrakcji dla miłośników narciarstwa biegowego. Szklarska Poręba posiada najlepsze w Europie Środkowej trasy narciarstwa biegowego i śladowego. Co roku, z początkiem marca odbywa się tutaj największa narciarska impreza w Polsce – Bieg Piastów. To tutaj w 2012 oraz 2014 roku odbyły się zawody Pucharu Świata w narciarstwie biegowym. Powyższe informacje mówią same za siebie.

Niestety musimy liczyć się z tym, iż zima w tym roku nas nie rozpieszcza. Wiele wyciągów oraz tras, na dzień dzisiejszy jest zamknięta, ze względu na brak odpowiednich warunków. Nie mniej jednak nie tracimy nadziei, że niebawem więcej tras zostanie otwartych i zaczną tętnić życiem. Jeśli planujesz wybrać się na narty, przed wyruszeniem w drogę, sprawdź ich aktualny status tras. Możesz to zrobić tutaj.